World Athletics Championships 2022 (0)

Period: 15/07/2022 - 24/07/2022 Location: Oregon, USA
Regulation Timetable Statistics & Results

  • Individuālajos veidos var piedalīties 3 dalībnieki no valsts. 
  • Sportisti Pasaules čempionātam var kvalificēties divos veidos:
        - izpildīt kvalifikācijas normatīvu noteiktajā kvalifikācijas periodā
        - kvalificēties pēc ieņemtās vietas World Athletics pasaules rangā
  • Kvalifikācijas normatīvu izpildes datumi:
    10,000m, 20km soļošana, stafetes un daudzcīņa: no 27.12.2020 līdz 26.06.2022
    Citas disciplīnas: no 27.06.2021 līdz 26.06.2022.
  • Ja kvalifikācijas normatīvu izpilda vairāk nekā 3 sportisti vienā disciplīnā, tad atlases kritērijs ir augstākās vietas World Athletics pasaules rangā.
  • Nepietiekamu kvotu* skaitu gadījumā dalībnieki tiks uzaicināti, balstoties uz vietu pasaules rangā.
  • Obligāta antidopinga apmācības sistēmas Run Clean derīgs apmācības sertifikāts.
  • Izpildītais kvalifikācijas normatīvs negarantē dalību Pasaules čempionātā.
  • Sportistam ir jābūt iegādātai LVS A licencei.
  • Par dalību sacensībās lemj Treneru komisija un LVS valde.

* Nepietiekama kvota: sacensību organizatoru noteiktais dalībnieku skaits disciplīnā (skat. World Athletics tabulu) mīnus sportistu skaits, kuri izpildījuši kvalifikācijas normatīvu noteiktajā kvalifikācijas periodā.

Qualification standards

Men Discipline Women
8350 Decathlon Without standard
Without standard Heptathlon 6420
10.05 100m 11.15
20.24 200m 22.80
44.90 400m 51.35
1:45.20 800m 1:59.50
3:35.00 1500m 4:04.20
13:13.50 5000m 15:10.00
27:28.00 10000m 31:25.00
8:22.00 3000m Steeplechase 9:30.00
4x100m
4x400m
Without standard 100m Hurdles 12.84
13.32 110m Hurdles Without standard
48.90 400m Hurdles 55.40
8.22 Long Jump 6.82
17.14 Triple Jump 14.32
2.33 High Jump 1.96
5.80 Pole Vault 4.70
21.10 Shot Put 18.50
66.00 Discus Throw 63.50
85.00 Javelin Throw 64.00
77.50 Hammer Throw 72.50
2:11:30 Marathon 2:29:30
1:21:00 20km Race Walking 1:31:00
Mixed 4x400m Relay
2:33:00 35km Race Walking 2:54:00

Qualified athletes

Athlete Discipline Standard Result Date Coach
Arnis Rumbenieks 35km Race Walking Kvalificējies pēc pasaules ranga A.Siliņa, A.Rumbenieks
Gunta Vaičule 400m Kvalificējies pēc pasaules ranga E.Krūms
Līna Mūze Javelin Throw Kvalificējies pēc pasaules ranga Z.Sirmais
Madara Palameika Javelin Throw Kvalificējies pēc pasaules ranga G.Palameiks
Patriks Gailums Javelin Throw Kvalificējies pēc pasaules ranga G.Palameiks
Rolands Štrobinders Javelin Throw Kvalificējies pēc pasaules ranga M.Štrobinders