Latvijas jauno vieglatlētu "desants" sacensībās Valgā (1)

Andris Staģis, Statistiķis, 10/01/2019 17:00

Aizvadītajā sestdienā Latvijas un Igaunijas robežpilsētā Valgā notika tradicionālās jauno vieglatlētu sacensības „Valga – Valmiera”. Šīm sacensībām ir laba slava un noturīgas tradīcijas – šoreiz tās notika jau 12.reizi – trijās vecuma grupās (U20,U18 un U16) 39 disciplīnās ar vairāk nekā 300 dalībnieku līdzdalību.

Sacensību protokoli liecina, ka mūsu jaunie vieglatlēti burtiski noilgojušies pēc sacensībām. Valgā startēja mūsu jaunieši no vairāk nekā 15 Latvijas pilsētām un novadiem. 14 pilsētu un novadu vieglatlēti svinēja uzvaras 30 disciplīnās un 13 no tām tika sasniegti arī šosezon savu vecuma grupu  labākie rezultāti (Lat SB). Par mūsu vieglatlētu lidzdalības masveidību liecina kaut viens šāds fakts: U16 vecuma grupā zēniem 60 m distanci skrēja 43 dalībnieki un tikai pieci bija igauņu puiši.Un tā gandrīīz visās disciplīnās.

Visvairāk uzvaru (pa piecām) guva Valmieras un Bauskas jaunie vieglatlēti.
Valmierieši uzvarēja U16 grupā 60 m un 300 m – Madara Bērziņa – 7,97 (Lat SB) un 42,13 (Lat SB); 600 m Agate Cauna – 1:41,3(Lat SB); lodes grūšanā – Rikardo Ivanovs – 14,42 m; U20 lodes grūšanā Vents Lūsis – 13,41 m.

Bauskai piecas uzvaras izcīnija U16 grupā Gerda Kerija Dreimane – 60 m/b – 9,51 un tāllēkšanā – 5,53 m (Lat SB); Arvis Sūna 60 m/b – 8,91 (Lat SB), kā arī U18 grupā Kristaps Sunteiks 60 m/b – 8,61 un tāllēkšanā – 6,22 m.

Četras uzvaras Limbažu jauniešiem: U16 Rēzijai Šponei lodes grūšanā – 11,52 m; U18 Jēkabam Tomsonam lodes grūšanā – 14,58 m, kā arī junioriem (U20) Raivim Sīlim 300 m – 38,63 (Lat SB) un Nikam Normundam Zaulam 1000 m – 2:50,4.

Četras uzvaras arī „Ausekļa” pārstāvjiem: U18 Martai Ločmelei 300 m – 43,47 un 800 m – 2:28,1, kā arī U16 grupā Edgaram Avenam 60 m – 7,46 (Lat SB) un 300 m- 39,06 (Lat SB).

Divas uzvaras Madonas un Alūksnes vieglatlētiem. U18 grupā tāllēkšanā uzvarēja Ērika Līna Rivseniece – 5,20 m, bet U16 grupā augstlēkšanā Luīze Barkāne – 1,56 m. Savukārt Patrīcija Ozoliņa (Alūksne/MSĢ) bija labākā U18 grupā 60 m – 8,00 un 60 m/b – 8,99 (Lat SB).

Pa vienai uzvarai astoņu novadu pārstāvjiem: Vinetai Krūmiņai (Cēsis) – U18 lodes grūšanā – 13,16 m (Lat SB); Robertam Aleksim Glazeram (SS”Ašais”) U16 1000 m – 2:51,6 (Lat SB); Rihardam Robinam Helmanim (Tukums) U16 tāllēkšanā – 5,96 m (Lat SB); Ginteram Ķelpam (Smiltene) U18 60 m – 7,43; Jānim Etjantenam (Valka) U18 300 m – 39,03; Laurim Lapsam (Gulbene) U18 1000 m – 2:47,2; Dāvim Ceļmalam (Cesvaine) U18 augstlēkšanā – 1,75 m un Laurim Zalkevičam (Aizkraukle) U20 60 m – 7,44.

Piezīme – sacensības junioriem (U20) notika ārpus konkursa.

Andris Staģis

 

Komentāri (1)

Sporta klubs AŠAIS 10/01/2019 17:09, pirms 3 gadiem
Mazi precizējumi....U18 Martai Ločmelei 300 m – 43,47 un 1000 m – 2:28,1....domājams, ka tomēr 800m.

Robertam Aleksim Glazeram (SS”Ašais”) U18 1000 m – 2:51,6 (Lat SB).... Roberts ir U16 grupa.

Paldies!