Latvijas čempionāts piecu kilometru ielu skrējienā

Andris Staģis, Statistiķis, 02/09/2023 21:42
Kristers Kudlis

Divas dienas – sestdien un svētdien – Valmierā notiek sacensības “Velve Valmieras pusmaratonā”, kura ietvaros sestdien notika arī Latvijas čempionāts piecu kilometru ielu skrējienā. Šogad čempionāts šajā distancē notika trešo reizi – pirms tam 2017. gadā un pērn.

Vīriešiem par  Latvijas čempionu kļuva vēl jaunietis Kristers Kudlis (dz.2006.g. – “Arkādija”) - ar rezultātu 15:06. Pērn Kristers Latvijas čempionātā bija otrais. Tagad viņš ir arī divkārtējs Latvijas čempions – šogad uzvarēja arī 10000 m distancē. Latvijas čempionāta sudraba medaļa biatlonistam Andrejam Rastorgujevam (Alūksne) – 15:14, bet bronzas – vēl vienam jaunietim Emīlam Matiasam Reinfeldam (Ogre) – 15:18.

Arī sievietēm uzvarēja pērnā gada vicečempione 5 km skrējienā un šīgada Latvijas  čempione 5000 m distancē Evelīna Krista Sitnika (Krāslava) – 17:46.Otrajā vietā Alise Petrova (Mārupe) – 18:13, bet trešajā- Marta Luīze Pētersone (Valmiera) – 18:16.

Svētdien notiks sacensības 10 km un pusmaratona distancēs.