Valmieras vieglatlēti Valgā izcīna 25 medaļas

LVS, 20/01/2012 10:51
Jolanta Kaupe

13. janvārī, Igaunijas pilsētā Valgā tika aizvadītas starptautiskās vieglatlētikas sacensības „Valmiera –Valga” junioriem, kā arī A un B grupu sportistiem. Veiksmīgi sacensībās startēja arī Valmieras bērnu sporta skolas sportisti, izcīnot kopumā 25 godalgas.

13. janvārī Igaunijas pierobežas pilsētas Valgas sporta hallē norisinājās starptautiskās vieglatlētikas sacensības „Valmiera –Valga”, kurās startēja jaunie vieglatlēti no Igaunijas un Latvijas. Sacensībās plaši tika pārstāvēta arī Valmieras bērnu sporta skolas jaunie sportisti.

B grupa meitenes

Šajā vecuma grupā startēja sportistes, kas dzimušas 1997. un 1998. gadā. Dalībnieču vidū bija arī virkne Valmieras bērnu sporta skolas pārstāvju. 60 metru sprintā 22 dalībnieču konkurencē uzvaru izcīnīt izdevās valmierietei Valērijai Bogdanovai, kura distanci veica 8, 31 sekundē. Uzreiz aiz goda pjedestāla šeit palika vēl viena Valmieras bērnu sporta skolas pārstāve Kristiāna Ordone. 60 metru barjerskrējienā trešo vietu izdevās izcīnīt Kristīne Deruma, kura uzrādīja rezultātu 10, 40 sekundes. Valērijai Bogdanova izcīnīja uzvaru arī 200 metru skrējienā, ar rezultātu 27,71 sekunde, savukārt tāllēkšanā talantīgajai sportistei trešā vieta. Otro šajā pat disciplīnā spēja izcīnīt Kristiāna Ordone.

A grupa jaunietes

A grupā 60 metru sprintā pie uzvaras izdevās tikt Jolantai Kaupei, kura uzrādīja rezultātu 8, 22 sekundes. Tāllekšanas sacensībās uzvaru svinēja mājiniece, tomēr arī šeit Kaupe kāpa uz goda pjedestāla, ierindojoties trešajā vietā.

Juniores

60 metru sprintā starp juniorēm otro vietu izcīnīja Sindija Virse, kas uzrādīja rezultātu 8,18 sekundes, par 0, 17 sekundēm piekāpjoties limbažniecei Diānai Dakterei. Ceturtajā vietā ierindojās vēl viena Valmieras bērnu sporta skolas pārstāve Eva Rozentāle. Evai vēl labāk veicās 60 metru barjerskrējienā, kur sportiste izcīnīja otro pozīciju. 300 metru skrējienā Valmieras sportistes aizņēma visas pirmās trīs vietas, uzvaru izcīnīja Linda Ozoliņa, aiz sevis atstājot Sindiju Virsi un Lauru Cīruli. Laurai otro godalgu izdevās izcīnīt 800 metru skrējienā, kur tika iegūta trešā vieta. Tāllekšanā, astoņu dalībnieču konkurencē ar 4, 90 metru tālu lēcienu, otro vietu izcīnīja Sindija Virse. Visbeidzot, lodes grūšanā uzvaru izcīnīja Sintija Serdāne, bet trešajā pozīcijā ierindojās Anda Āboliņa.

B grupa zēni

60 metru barjerskrējienā ceturto vietu izcīnīt izdevās Mārcim Dzirkalam. Mārcis ar 5 metru un 27 centimetru tālu lēcienu ieņēma piekto vietu arī tāllekšanas sacensībās, bet augstlekšanā valmierietim ceturtā pozīcija. Vienīgo uzvaru B grupā Valmieras bērnu sporta skolai izcīnīja lodes grūdējs Dāvis Ozoliņš, kurš uzrādīja rezultātu 13 metru un 19 centimetri.

A grupa jaunieši

60 metru sprintā kvalifikācijā ātrāko rezultātu uzrādīt izdevās Naurim Mikštam, bet finālā valmierietim nācās samierināties ar trešo vietu. Tomēr bez uzvaras Nauris nepalika, paliekot nepārspēts 300 metru skrējienā. Šeit uzreiz aiz goda pjedestāla palika vēl viens valmierietis Mārtiņs Grava. 1000 metru skrējienā otro vietu izdevās izcīnīt Antonam Fjodorovam, kurš distanci veica 2 minūtēs un 53 sekundēs. Piektajā vietā šeit Toms Biernis. Valmieras vieglatlētiem izdevās izcīnīt dubultuzvaru augstlēkšanā. Pirmajā vietā, pārvarot 1 metra un 85 centimetru augtumā novietot latiņu, ierindojās Mārtiņš Grava. Tāds pats rezultāts arī Pēterim Kraujam , tomēr viņš šī augstuma pārvarēšanai izmantoja vairāk piegājienus. Lodes grūšanā nepārspēts palika Arvīds Bušs, raidot 5 kilogramu smago lodi 13, 84 metrus tālu.

Juniori

Junioru konkurencē 60 metru sprintā augsto otro vietu izdevās izcīnīt Olafam Liekniņam, kurš uzrādīja rezultātu 7, 52 sekundes. Olafam arī trešā vieta tāllekšanas sacensībās. Labākajā mēģinājumā Valmieras bērnu sporta skolas audzēknis uzrādīja rezultātu 6 metri un 24 centimetri.