Valters Kreišs komentē savu debiju Eiropas čempionātā

Rebeka Ozolniece, 10/06/2024 20:00
Foto: Guntis Bērziņš

Latvijas kārtslēcējs Valters Kreišs pirmdien Romā kvalifikācijas sacensībās pārlēca 5,45 metru augstumā novietoto latiņu un Eiropas čempionātā ieņēma dalītu 14. vietu.

“Kopsummā – varēju labāk. 5,60 metrus vajadzēja un varēja pārlēkt. Pieredzei ļoti labas sacensības. Lielā stadionā tas bija mans pirmais Eiropas čempionāts pieaugušajiem. Noteikti esmu nedaudz vīlies, ka 5,60 metrus nepārlēcu,” saka sacensību debitants.

“Bija mānīgi laika apstākļi – vējš, taču esmu vairāk nekā priecīgs būt šeit un startēt kopā ar “lielajiem” puišiem. Vējš bija ļoti mainīgs. Katrā lēcienā tas bija savādāks. Tāpēc bija grūti saprast, kādu kārti ņemt. Ja iepūš stiprs pretvējš, tad mīkstāka kārts būs labāka. Uz trešo lēcienu 5,60 metru augstumā biju atstājis to pašu kārti, ar ko lēcu pirmajos divos mēģinājumos, kad bija pretvējš, bet sanāca viegls pavējš. Tam kārts bija par mīkstu, un mani neuzmeta uz augšu vertikālē,” skaidro kārtslēcējs, kuru trenē Latvijas divi bijušie sava laika labākie kārtslēcēji Mareks Ārents un Ildze Bortaščenoka.

“Ticēju, ka varēšu kvalificēties finālam, ko arī reāli varēju izdarīt ar veiksmīgu lēcienu 5,60 metru augstumā, jo ar pirmo mēģinājumu pārvarēju gan 5,25, gan 5,45 metru augstumā novietoto latiņu. Lai ar vienalga kuru mēģinājumu es veiktu 5,60 metrus, būtu kvalificējies finālam. Tur jau tālāk varbūt pat varētu domāt par Latvijas rekorda labošanu, bet šoreiz nesanāca,” stāsta kārtslēcējs.

Valters ir jau kārtējais Latvijas vieglatlēts, kurš slavē teicamos sacensību apstākļus Romas olimpiskajā stadionā: “Matrači – jauni un svaigi, kaste – ideāla, pilnīgi nekādu sūdzību.”

“Viss kārtībā, turpinām trenēties un visticamāk gatavoties Parīzei,” sportista balsī skan optimisms. “Galvenais mērķis ir Parīze. Nezinu, cik būs jālēc, lai tiktu finālā Parīzē, bet tikpat labi ar 5-60-5,80 metriem vari kvalificēties finālam. Varbūt veiksmes būs vairāk nekā šodien.”

Viņš skaidro, ka šobrīd olimpiskajā rangā viņam ir 28. vieta, bet spēlēs piedalīsies 32 sportisti.

“Varbūt kādās sacensībās sanāks arī 5,82 uzlēkt, jo zinu, ka es esmu uz to spējīgs, taču tad visam ir jāsakrīt,” sportists atbild uz jautājumu par iespējām labot Latvijas rekordu, kas kopš 1987. gada jūlija pieder Aleksandram Obižajevam. Viņš PSRS čempionātā Brjanskā pieveica 5,80 metrus, kas viņam deva otro vietu un nostiprināja viņa tiesības tajā pašā gadā startēt pasaules čempionātā … Romā. Tur Obižajevs ar rezultātu 5,50 metri ieņēma devīto vietu.