Oļegs Kozjakovs - NJCAA čempions septiņcīņā

Andris Staģis, Statistiķis, 03/03/2024 12:31

Ar kārti pirmo reizi veikts piecu metru augstums

Piektdien un sestdien Geinsvilā (ASV) notika vēl vienas Amerikas universitāšu apvienības – NJCAA (National Junior College Athletic Association) čempionāts telpās. Patīkami uzvarētāju vidū ieraudzīt arī latviešu daudzcīņnieka Oļega Kozjakova vārdu un viņa atzīstamos rezultātus. Oļegs 2017.g. bija pasaules jauniešu un gadu vēlāk arī Eiropas jauniešu vicečempions desmitcīņā. Viņš vēl joprojām ir Latvijas jauniešu (U18) rekordists desmitcīņā – 7594 p. Tiesa, Eiropas jauniešu čempionātā Ģērā sasniegtais rezultāts 7663 p. netiek atzīts par rekordu, jo pāris disciplīnās ceļavēja ātrums pārsniedza pieļaujamo normu.

Sekoja savainojumi, pāris gadu ilga atgriešanās. Toties tagad Oļegs nopietni ir atgriezies daudzcīņnieku saimē. Jau otro gadu viņš ir Indiānas štata  Vincennes universitātes students un priecē mūs un arī savu “Alma mater” ar aizvien progresējošiem rezultātiem. 2024.g. telpu sacensību sezonā Oļegs ir visas NJCAA līgas līderis kā septiņcīnā, tā arī kārtslēkšanā.

Sacensības Geinsvilā Oļegs Kozjakovs uzvarēja septiņcīņā ar jaunu personīgo rekordu – 5327 p. (7,44 – 7,03 – 15,02 – 1,78 – 9,08 – 5,00 – 2:52,75) un bija otrais kārtslēcēju sacensībās – 4,79 m.

Interesanti ir vēl divi fakti. Oļegs pirmo reizi ar kārti veica piecu metru augstumu. Latvijā līdz šim ir bijuši tikai  16 kārtslēcēji, kuru personīgais rekords ir vismaz pieci metri. Starp daudzcīņniekiem tikai Ronalds Blūms (arī studējis ASV) un Rojs Piziks veikuši šo piecu metru augstumu.

Ja atceramies, tad jauniešu daudzcīņās Oļega rezultāti augstlēkšanā (2,01 m) un kārtslēkšanā (četri metri) bija it kā pretpoli. Šobrīd 0trādi – pieticīgais rezultāts augstlēkšanā (1,78 m) pret labam daudzcīņniekam atbilstošu piecu metru lēcienu.

 

Andris Staģis