RIMI RĪGAS maratonā noskaidroti Latvijas čempioni jūdzē

Rebeka Ozolniece, 18/05/2024 17:35

Rimi Rīgas maratona jūdzes skrējienā jeb DPD jūdzē Kristers Kudlis sestdien, 18. maijā, uzrādot Latvijas sportistu otro visu laiku labāko rezultātu vēsturē, ar rezultātu 04:13.95 kļuva par 2024. gada Latvijas čempionu. Savukārt dāmu konkurencē 1. vietu izcīnīja un par Latvijas čempioni kļuva olimpiete Līga Velvere ar rezultātu 04:54.06.

DPD jūdze lepojas ar Latvijas čempionāta statusu pilsētas jūdzes skrējienā (1609 metri), kā arī tai piešķirta Pasaules vieglatlētikas savienības (World Athletics) kvalitātes zīme. Kopumā DPD jūdzei, kas norisinājās pērnā gada Pasaules čempionāta skriešanā trasē, bija reģistrējies rekordliels 4496 dalībnieku skaits.

Kristeram Kudlim jūdzes skrējienā neizdevās labot pirms divām nedēļām Ņikitas Bogdanova uzstādīto Latvijas rekordu – 4:13.40, taču Kudļa uzstādītais rezultāts šosezon ir 25. ātrākais rezultāts pasaulē, savukārt dāmu konkurences uzvarētājas Līgas Velveres rezultāts ierindojas 18. vietā sezonas labāko rezultātu topā starp pasaules skrējējām.

Vīru konkurencē otrajā vietā finišēja Latvijas rekordists jūdzē Ņikita Bogdanovs ar rezultātu 4:15.24, savukārt bronzas medaļu pirmo reizi jūdzē izcīnīja Roberts Glazers, finišējot pēc 4:16.34.

Olimpiete Līga Velvere aiz sevis trasē atstāja divas māsas – Kamillu un Sibillu Vanadziņas, kas savā starpā sadalīja sudraba un bronzas medaļas. Kamilla Vanadziņa finišēja otrā ar rezultātu 5:04.65, savukārt pusotru sekundi aiz viņas bronzas pozīcijā finiša līniju šķērsoja Sibilla Vanadziņa (5:06.21).

Informāciju sagatavoja Rimi Rīgas maratons.