Karīna Helmane-Soročenkova un Dmitrijs Serjogins – Latvijas čempioni pusmaratonā

Andris Staģis, Statistiķis, 15/09/2019 17:52
Karīna Helmane-Soročenkova
Guntis Bērziņš

Svētdien Valmierā tradicionālā Valmieras maratona skrējiena ietvaros notika arī Latvijas 2019. gada čempionāts pusmaratona skrējienā.

Sievietēm pirmo reizi šajā distancē par čempioni kļuva Karīna Helmane-Soročenkova (Tukums) ar jauna personīgā rekorda rezultātu – 1.16:13. Tagad Karīna Latvijas visu laiku labāko rangā ir augstajā septītajā vietā. Šogad šī čempiones zelta medaļas bija jau ceturtā (arī 3000 m telpās, maratonā un 10000 m), bet skrējējas karjerā – jau vienpadsmitā. Vicečempione – Ilona Marhele (Alūksne) – 1.20:01, bet bronzas medaļa – Klintai Lauskai (Sigulda) – 1.23:13.

Vīriešiem otro reizi (kopš 2016. gada) par Latvijas čempionu kļuva tuvojošā Pasaules čempiona dalībnieks Dmitrijs Serjogins (Līvāni) – 1.08:41. Šogad Dmitrijs jau ir kļuvis par Latvijas čempionu kā maratonā, tā 10000 m skrējienā un šis viņam ir jau devītais čempiona tituls. Sudraba medaļa Edgaram Šumskim (Rīga) – 1.09:18, bet bronzas – Jevgēņijam Turkinam (Aiviekste) – 1.12:33.

Latvijas čempionāts pusmaratona distancē notika arī U20 grupas sportistiem. Godalgoto vietu pjedestālu aizņēma Valmieras juniori – Rūdolfs-Matīss Vimba (01:38:07), Adrians Ķimens (02:02:48) un Artjoms Osipovs (02:02:59). Savukārt dāmu konkurencē uzvarēja Katrīna Levāne (Engures Sportam / Tukums) ar rezultātu 01:43:30, bet otrajā vietā Līga Balode (Kocēni) ar rezultātu 01:56:53.