Sindijai Bukšai un Jānim Leitim otrās zelta medaļas Latvijas čempionāta otrajā dienā (2)

LVS, 28/07/2019 17:00
Sindija Bukša
Guntis Bērziņš

Latvijas čempionāta un Latvijas U23 čempionāta otrajā dienā Ogres novada Sporta centra stadionā 200 metros triumfēja Sindija Bukša, tāllēkšanā uzvarēja Jānis Leitis, bet 800 metros ātrākā bija Līga Velvere.

Sindija Bukša finālskrējienā sasniedza rezultātu 23,48 sekundes, tuvāko sekotāju Paulu Katrīnu Skalbergu apsteidzot par 1,26 sekundēm. Vīriešu konkurencē šajā disciplīnā uzvaru izcīnīja Artūrs Pastors (21,16; 3,6w), kurš par četrām sekundes simtdaļām pārspēja Iļju Petrušenko.

Tāllēkšanā vīriešiem Jānis Leitis, kurš sestdien uzvarēja 400 metru skrējienā, izpildīja 7,71 metru tālu lēcienu, pārspējot otrās vietas ieguvēju Elviju Misānu (7,45m). Sieviešu tāllēkšanas sacensības izvērtās par māsu Grīvu dueli, kurā pārāka bija Lauma Grīva. Viņa labākajā mēģinājumā aizlēca 6,36 metrus tālu, par septiņiem centimetriem pārspējot jaunāko māsu Māru (6,29m). Trešo vietu ar 5,98 metrus tālu lēcienu ieguva Līga Vecbērza.

400 metru barjerskrējienā pārliecinoši triumfēja Maksims Sinčukovs, distanci veicot 51,09 sekundēs, bet sieviešu konkurencē šajā disciplīnā ātrākā bija Amanda Radava (1:02,91).

10 000 metros vīriešiem zelta medaļu pārliecinoši izcīnīja Dmitrijs Serjogins, kurš finišēja pēc 31 minūtes un 38,80 sekundēm, bet sievietēm uzvaru svinēja Karīna Helmane-Soročenkova (36:28,62).

3000m skrējienā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Uģis Jocis (8:23,49). Andrejs Rastorgujevs lielāko daļu distances atradās trešajā vietā, tomēr pirmspēdējā aplī pozīciju zaudēja un beigās finišēja piektajā vietā, uzrādot rezultātu 8:53,91 un piepildot savu mērķi izskriet no deviņām minūtēm. Sieviešu konkurencē šajā disciplīnā ātrākā bija Agata Strausa, kura distanci veica deviņās minūtēs un 38,24 sekundēs.

Vīriešu kārtslēkšanā atkal triumfēja Mareks Ārents, kuram pietika ar rezultātu 5,20 metri, bet sieviešu kārtslēkšanas sacensībās nepārspēta arī šogad palika Ildze Bortaščenoka, kura pārvarēja 3,95 metru augstumā novietoto latiņu.

Tikmēr Kokneses Sporta centra stadionā notikušajās vesera mešanas sacensībās vīriešiem kārtējo zelta medaļu izcīnīja pieredzējušais Igors Sokolovs, kurš rīku raidīja 64,91 metru tālu. Sieviešu konkurencē par Latvijas čempioni kļuva Kristiāna Poļakova ar rezultātu 48,16m.

Diska mešanas sacensībās ar rezultātu 47,16 m zelta godalgu izcīnīja Dāvis Oliņš, bet sievietēm par čempioni kļuva Dace Šteinerte (51,44 m).

Par Latvijas čempioni 800 metru distancē dāmām pārliecinoši kļuva Līga Velvere, kura finišēja pēc divām minūtēm un 3,82 sekundēm. Aizraujošā cīņā finiša taisnē šajā pašā disciplīnā vīriešiem Oskars Bambals (1:52,00) pārspēja savu brāli Danielu Bambalu (1:52,53).

Augstlēkšanā vīriešiem uzvarēja Rihards Vaivads, kurš ar trešo mēģinājumu pārvarēja 2,03 metru augstumā novietoto latiņu. Bet sieviešu sacensībās pirmo vietu ieguva Zane Zemīte, kura uzrādīja rezultātu 1,71 m.

3000 metru kavēkļu skrējienā vīriešiem ātrākais bija Alberts Blajs (9:26,43), bet sieviešu konkurencē triumfēja Solveiga Ozola-Ozoliņa (11:55,01).

4x400 metru stafetē vīriešiem uzvarēja Liepājas Sporta spēļu skolas komanda (Gints Drigulis, Iļja Petrušenko, Dmitrijs Ļašenko, Maksims Sinčukovs), kas finišēja pēc trim minūtēm un 12,79 sekundēm un apsteidza Lāča sporta skolu un Daugavpils individuālo sporta veidu skolu. Sieviešu stafetē ātrākās bija Lāča sporta skolas pārstāves (Patrīcija Sarmule, Agita Švetere, Daira Deičmane, Viktorija Osipenko), kuras pārspēja Liepājas SSS.

Izmantotie resursi:
sportacentrs.com

Komentāri (2)

Murjāņu sporta ģimnāzija 29/07/2019 12:31, pirms 4 gadiem
Interesanti kāpēc ne virsrakstā, ne pašā rakstā nav minēts, ka arī Uģim Jocim ir otrā zelta medaļa Latvijas čempionāta otrajā dienā?
Murjāņu sporta ģimnāzija 29/07/2019 12:38, pirms 4 gadiem
Tāpat divi zelti individuālajās distancēs ir Agatai Strausai.