Paziņots Latvijas komandas sastāvs dalībai Valsts Prezidenta balvas izcīņā

LVS, 11/06/2019 12:00
Romāns Kokšarovs

Tradīcijām bagātākās vieglatlētikas sacensības Baltijā – Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā – arī šogad no 15. līdz 16.jūnijam notiks Ogrē, Ogres novada sporta centra stadionā. Divas dienas Baltijas valstu un Baltkrievijas vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu Baltijas valstu konkurencē.

Pirmdien, 10.jūnijā, tika aizvadīta sacensībām veltītā preses konference, kurā tika atklāts Latvijas komandas sastāvs. Latvijas komandu pārstāvēs tādi sportisti kā Laura Ikauniece, Madara Palameika, Gatis Čakšs, Elvijs Misāns, Jānis Leitis, Dmitrijs Jurkevičs, Mareks Ārents un citi.

Sacensības tiks aizvadītas jau 25. reizi, no tām jau astoto gadu formātā, kur par uzvaru kopvērtējumā cīnās Baltijas valstu vieglatlētu komandas. Par Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions Valmierā, bet jau otro gadu, ņemot vērā stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē.

„Pats galvenais ir tas, ka, pateicoties Ogres novadam, tradīcija turpinās un sacensības notiek, neskatoties uz to, ka Valmierā stadionu šobrīd pamatīgi rekonstruējam. Šovasar vieglatlētikā nekādas ievērojamas sacensības Valmierā nenotiek, jo fiziski nav kur, tomēr sporta jomā mēs gatavojamies citam lielam notikumam - Eiropas čempionātam BMX. Runājot par stadionu, visas galvenās aprises jau ir redzamas. Viss notiek pēc plāna un nākamgad gatavojamies sacensības atgriezt Valmierā, bet datumus vēl nesauksim,” preses konferencē stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jau otro gadu sacensības norisināsies Ogrē un par to jāpateicas Ogres novada atbalstam un uzņēmībai. Preses konferencē piedalījās Ogres novada sporta centra vadītāja Dzirkstīte Žindiga, kura apgalvoja, ka Ogrei ir ļoti liels prieks jau otro gadu uzņemt šīs sacensības. “Esam aizvadījuši vairākus ģenerālmēģinājumus, Rīgas kausus, Rīgas čempionātu un citas vieglatlētikas sacensības, tā ka esam nopietni sagatavojušies. Priecāsimies Ogrē redzēt ikvienu vieglatlētu un vieglatlētikas draugu.”

„Vieglatlētiem šī sezona ir izvērtusies ļoti gara un tā noslēgsies ar Pasaules čempionātu oktobrī,” stāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības sporta direktors Kaspars Gabaliņš–Briška. „Latvijas izlases dalībniekiem dalība šajās sacensībās nav obligāta, un nākamās nedēļas nogalē norisināsies Itālijas klubu čempionāta fināls, tādēļ daži mūsu labākie sportisti būs tur. Neskatoties uz to, Latvijas komandā startēs vairāki mūsu labākie atlēti, piemēram, Laura Ikauniece divās disciplīnās pārstāvēs komandu, šķēpmešanā startēs Madara Palameika.  Arī mūsu olimpieši ir ierindā. Guntai Vaičulei 200 metru skrējienā sīva konkurence būs Rīgas kausu uzvarētāja 100 metru distancē, Baltkrievijas pārstāve. Jānis Leitis startēs 200 metru distancē. 800 un 1500 metru distancēs redzēsim Latvijas rekordistu Dmitriju Jurkeviču. Interesanta cīņa gaidāma trīssoļlēkšanā Elvijam Misānam. Atbalstīsim arī mūsu jauno talantu Edvīnu Hadakovu, kurš ir otrais U18 Eiropas rangā. Kopumā sacensībās viennozīmīgi cīnīsimies par uzvaru. Arī Lietuvas un Igaunijas komandas ir vienā no saviem spēcīgākajiem sastāviem, tādēļ gaidāma aizraujoša un interesanta cīņa, ” par Latvijas komandas sastāvu stāstīja Gabaliņš–Briška.

Latvijas izlases sastāvs

Sportists Disciplīna
Emīls Kristofers Jonāss 100m 
Kristers Čams 100m 
Jānis Leitis 200m 
Artūrs Pastors 200m 
Austris Karpinskis 400m 
Artūrs Pastors 400m 
Oskars Bambals 800m 
Rojs Puks 800m 
Dmitrijs Jurkevics 1500m 
Arnis Ozoliņš 1500m 
Salvis Gruševs 5000m 
Krists Siņicins 5000m 
Kristaps Sietiņš 110m/b
Armands Buivids 110m/b
Gints Drigulis 400m/b
Artūrs Vecbaštiks 400m/b
Artūrs Niklāvs Medveds 3000m/šķ.
Santis Sitkovskis 3000m/šķ.
Ruslans Smolonskis 10,000m soļošana
Normunds Ivzāns 10,000m soļošana
Elvijs Misāns Tāllēkšana
Krišjānis Beļaunieks Tāllēkšana
Elvijs Misāns Trīssoļlēkšana
Edvīns Hadakovs Trīssoļlēkšana
Mareks Ārents Kārtslēkšana
Marks Harčenko Kārtslēkšana
Rihards Bremze Augstlēkšana
Niks Samauskis Augstlēkšana
Edgars Berķis Lodes grūšana
Lauris Kaufmanis Lodes grūšana
Gatis Čakšs Šķēpa mešana
Patriks Gailums Šķēpa mešana
Dāvis Oliņš Diska mešana
Lauris Kaufmanis Diska mešana
Eļčins Gasanovs Vesera mešana
Makars Korotkovs Vesera mešana
Jānis Leitis 4x100m stafete
Kristers Čams 4x100m stafete
Artūrs Pastors 4x100m stafete
Austris Karpinskis 4x100m stafete
Emīls Kristofers Jonāss 4x100m stafete
Oskars Bambals 4x400m stafete
Daniels Bambals 4x400m stafete
Austris Karpinskis 4x400m stafete
Artūrs Pastors 4x400m stafete
Gints Drigulis 4x400m stafete
Līga Vecbērza 100m 
Paula Katrīna Skalberga 100m 
Patrīcija Karlīna Roshofa   200m 
Līga Vecbērza 200m 
Viktorija Osipenko 400m 
Anna Ševčenko 400m 
Patrīcija Cīrule 800m 
Agita Švetere 800m 
Kamilla Vanadziņa 1500m 
Elēna Miezava 1500m 
Kitija Valtere 5000m 
Kristīne Jevsejeva 5000m 
Laura Ikauniece 100m/b
Ilona Dramačonoka 100m/b
Māra Anna Zīverte  400m/b
Amanda Radava 400m/b
Anastasija Vidončikova 3000m/šķ.
Diāna Nedvedje 3000m/šķ.
Modra Ignate 5000m soļošana
Solveiga Ozola-Ozoliņa 5000m soļošana
Klinta Bļusina Tāllēkšana
Kristīne Deruma Tāllēkšana
Olga Ignatjeva Trīssoļlēkšana
Jūlija Ignatjeva Trīssoļlēkšana
Anete Jete Meiere Kārtslēkšana
Sonija Aškinezere Kārtslēkšana
Laura Ikauniece Augstlēkšana
Zane Zemīte Augstlēkšana
Kristīne Strazdīte Lodes grūšana
Lāsma Padedze Lodes grūšana
Madara Palameika Šķēpa mešana
Linda Luīze Šalme Šķēpa mešana
Dace Šteinerte Diska mešana
Kristīne Strazdīte Diska mešana
Kristiāna Poļaka Vesera mešana
Eva Rudzīte Vesera mešana
Paula Katrīna Skalberga 4x100m stafete
Līga Vecbērza 4x100m stafete
Māra Karina 4x100m stafete
Ilona Dramačonoka 4x100m stafete
Asnāte Kalniņa 4x100m stafete
Patrīcija Karlīna Roshofa  4x400m stafete
Māra Anna Zīverte 4x400m stafete
Marta Ločmele 4x400m stafete
Viktorija Osipenko 4x400m stafete
Madara Kaire 4x400m stafete
Anna Ševčenko 4x400m stafete


Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir nolēmusi ieviest duālo kvalifikācijas sistēmu Tokijas Olimpiskajām spēlēm, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno IAAF pasaules ranga sistēmu. Prezidenta balvas sacensības kā Baltijas komandu čempionāts iekļauts to sacensību vidū, kur sportisti var iegūt ranga punktus, tādā veidā padarot Prezidenta balvas sacensības īpašākas Tokijas Olimpisko spēļu kandidātiem.

Sacensības sāksies 15.jūnijā plkst. 15:30. Plkst. 20:00 norisināsies krāšņa sacensību atklāšanas ceremonija, kurā atlētus sveiks Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas valsts amatpersonas. Sacensības turpināsies arī svētdien, 16.jūnijā, no plkst. 9:30.

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā, savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Prezidenta pilī.  

Sacensību tiešraidi nodrošinās sportacentrs.com TV.