Latvijas jaunie vieglatlēti Eiropas jauniešu olimpiskajā festivālā

Andris Staģis, Statistiķis, 27/07/2017 10:25
Kitija Paula Melnbārde

Pirmdien Ungārijas pilsētā Ģērā sākās un līdz sestdienai turpināsies XIV Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla sacensības vieglatlētiem. Tajās piedalās arī 16 jaunie Latvijas vieglatlēti (dz. 2001. un 2002.g.). Pagaidām divas ceturtās vietas - Kitijai Paulai Melnbārdei un Patrīcijai Cīrulei.

Diemžēl sacensību organizātori ievērojami izmainījuši sacensību programmu, arī galīgos rezultātus operatīvi iegūt ir problemātiski. Tāpēc šajā informācijā iespējamas arī nepilnības vai pat kļūdas.

Pirmajā dienā startēja divas Latvijas vieglatlētes. Nora Ķigure 100 m priekšskrējienā finišēja kā sestā un ar rezultātu 12,61 sek. ierindojās 21.vietā. Pasaules jaunatnes čempionāta ceturtā labākā tāllēcēja Kitija Paula Melnbārde kvalifikācijas sacensībās aizlēca 5,82 m un nākamajā dienā ar rezultātu 6,05 m (ar ceļavēju +4,8 m/sek.) arī ierindojās tāpat kā Nairobi – ceturtajā vietā. Puišiem Artūrs Šarkovskis aizlēca 7,11 m un kvalificējās finālam. Tikpat sekmīga bija Patrīcija Cīrule – rezultāts 2:13,67 deva viņai vietu 800 m finālskrējienā. Sezonā labāko rezultātu Latvijas jauniešiem 110 m barjerskrējienā – 14,75 sek. sasniedza Kristiāns Skuruls, bet sāncenšu vidū tam bija 10.vieta.

Ceturtdien 400 m barjerskrējienu Gints Drigulis veica ar jaunu personisko rekordu – 55,00 sek. un kvalificējās finālam. Patrīcija Sarmule 400 m  veica 58,76 sek. un ieņēma 16.vietu. Savukārt viņas vārdamāsa Patrīcija Cīrule 800 m finālskrējienā ierindojās augstajā ceturtajā vietā – 2:10,83. 3000 m skrējienā kā vienpadsmitā ar jaunu personisko rekordu – 10:10,06 finišēja Ilarija Ločmele. Tāllēcēju finālsacensībās diemžēl tikai devītais palika Artūrs Šarkovičs – 6,56 m (dienu iepriekš kvalifikācijā – 7,11 m). Finālsacensībām trīssoļlēkšanā kvalificējās Luize Opolā – 11,85 m.

Ceturtdien startēs šķēpa metēja Marija Svistuna, lodes grūdējs Roberts Uvis Buliņš, abi barjerskrējēji – Grieta Griezīte un Gints Drigulis, atkal Artūrs Šarkovičs - šoreiz trīssoļlēkšanā. Augstlēkšanas sektorā dosies mūsu pasaules jauniešu vicečempions Oļegs Kozjakovs.