Valga Valka City Run
21 Apr 2024
Results
Statistics
Links
Race Manual
Course Map
 
Contact
 
Home
350m Kids run
1km Kids run
5km Run
10km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (250 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
365
Emils Stiprais
Emils Stiprais #365
Male MN
00:16:08
00:16:08
1
(1)
MN
1
Male
1
SK TERAUDS
LVA
3:13 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
2
217
Agate Caune
Agate Caune #217
Female MN
00:16:11
00:16:11
1
(1)
MN
1
Female
1
LVA
3:14 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
3
312
Arnis Ozolins
Arnis Ozolins #312
Male MN
00:16:30
00:16:30
2
(2)
MN
2
Male
2
SK TERAUDS
LVA
3:18 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
4
368
Agnis Stulpinskis
Agnis Stulpinskis #368
Male MN
00:16:57
00:16:57
3
(3)
MN
3
Male
3
Valmieras Vieglatletikas klubs
LVA
3:23 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
5
361
Evert Soonberg
Evert Soonberg #361
Male MN
00:17:32
00:17:32
4
(4)
MN
4
Male
4
EST
3:30 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
6
321
Marta Luize Petersone
Marta Luize Petersone #321
Female U18
00:18:39
00:18:39
1
(2)
U18
1
Female
2
SK TERAUDS
LVA
3:43 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
7
352
Krists Saknins
Krists Saknins #352
Male U16
00:19:24
00:19:24
1
(5)
U16
1
Male
5
Valka spordikool
LVA
3:52 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
8
399
Kadri Veske
Kadri Veske #399
Female MN40
00:19:43
00:19:43
1
(3)
MN40
1
Female
3
Treeningpartner
EST
3:56 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
9
420
Robert Raak
Robert Raak #420
Male U14
00:19:57
00:19:57
1
(6)
U14
1
Male
6
TARTU SPORDISELTS KALEV
EST
3:59 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
10
264
Aleksandr Kriuchkov
Aleksandr Kriuchkov #264
Male MN40
00:20:05
00:20:05
1
(7)
MN40
1
Male
7
Valgepuu OÜ
EST
4:01 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
11
382
Roman Tanin
Roman Tanin #382
Male MN
00:20:16
00:20:16
5
(8)
MN
5
Male
8
EST
4:03 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
12
273
Karmela Kõiv
Karmela Kõiv #273
Female U14
00:20:22
00:20:22
1
(4)
U14
1
Female
4
Treeningpartner
EST
4:04 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
13
227
Emils Grandans
Emils Grandans #227
Male U14
00:20:23
00:20:23
2
(9)
U14
2
Male
9
LVA
4:04 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
14
327
Jean-Luc Plagnaud
Jean-Luc Plagnaud #327
Male MN50
00:20:30
00:20:30
1
(10)
MN50
1
Male
10
DEU
4:06 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
15
304
Anders Niimeister
Anders Niimeister #304
Male MN40
00:20:49
00:20:49
2
(11)
MN40
2
Male
11
EST
4:09 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
16
274
Marek Kõiv
Marek Kõiv #274
Male MN40
00:21:25
00:21:25
3
(12)
MN40
3
Male
12
EuroPark
EST
4:17 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
17
339
Aimo Raudsepp
Aimo Raudsepp #339
Male MN40
00:21:28
00:21:28
4
(13)
MN40
4
Male
13
EST
4:17 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
18
251
Eliza Krista Kirsbluma
Eliza Krista Kirsbluma #251
Female MN
00:21:34
00:21:34
2
(5)
MN
2
Female
5
LVA
4:18 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
19
120
Richard Vlassov
Richard Vlassov #120
Male U16
00:21:45
00:21:45
2
(14)
U16
2
Male
14
EST
4:21 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
20
322
Dominiks Petersons
Dominiks Petersons #322
Male U14
00:21:48
00:21:48
3
(15)
U14
3
Male
15
Matisons Runner's Club
LVA
4:21 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
21
362
Silver Soonik
Silver Soonik #362
Male MN
00:21:50
00:21:50
6
(16)
MN
6
Male
16
EST
4:22 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
22
208
Veiko Ardel
Veiko Ardel #208
Male MN50
00:22:16
00:22:16
2
(17)
MN50
2
Male
17
SK Beavers
4:27 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
23
83
Kairit Sirk
Kairit Sirk #83
Female MN40
00:22:36
00:22:36
2
(6)
MN40
2
Female
6
EST
4:31 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
24
326
Keven Pindma
Keven Pindma #326
Male U14
00:23:18
00:23:18
4
(18)
U14
4
Male
18
EST
4:39 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
25
285
Hugo Lepik
Hugo Lepik #285
Male U14
00:23:21
00:23:21
5
(19)
U14
5
Male
19
EST
4:40 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
26
417
Aldis Dainis
Aldis Dainis #417
Male MN60
00:23:22
00:23:22
1
(20)
MN60
1
Male
20
EST
4:40 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
27
328
Egle Poll
Egle Poll #328
Female MN
00:23:24
00:23:24
3
(7)
MN
3
Female
7
EST
4:40 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
28
223
Elis-Marie Eglit
Elis-Marie Eglit #223
Female MN
00:23:39
00:23:39
4
(8)
MN
4
Female
8
EST
4:43 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
29
376
Yurii Zhukov
Yurii Zhukov #376
Male U16
00:24:05
00:24:05
3
(21)
U16
3
Male
21
Valga Priimetsa Kool
EST
4:49 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
30
346
Christofer Mattias Rennu
Christofer Mattias Rennu #346
Male U16
00:24:16
00:24:16
4
(22)
U16
4
Male
22
EST
4:51 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
31
320
Elizabete Petenoka
Elizabete Petenoka #320
Female U16
00:24:26
00:24:26
1
(9)
U16
1
Female
9
Valka spordikool
LVA
4:53 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
32
380
Anneli Tamela
Anneli Tamela #380
Female MN40
00:24:26
00:24:26
3
(10)
MN40
3
Female
10
Valga FitClub
EST
4:53 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
33
241
Hugo Kalnins
Hugo Kalnins #241
Male U16
00:24:27
00:24:27
5
(23)
U16
5
Male
23
Valka spordikool
LVA
4:53 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
34
279
Zita Lace
Zita Lace #279
Female MN50
00:24:29
00:24:29
1
(11)
MN50
1
Female
11
Privats
LVA
4:53 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
35
250
Vivita Kikule
Vivita Kikule #250
Female MN
00:24:39
00:24:39
5
(12)
MN
5
Female
12
LVA
4:55 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
36
414
Gustavs Leicens
Gustavs Leicens #414
Male U16
00:24:42
00:24:42
6
(24)
U16
6
Male
24
EST
4:56 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
37
237
Ilja Jefimov
Ilja Jefimov #237
Male U18
00:24:51
00:24:51
1
(25)
U18
1
Male
25
Valga Priimetsa Kool
EST
4:58 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
38
307
Marko Nõmmik
Marko Nõmmik #307
Male MN
00:24:58
00:24:58
7
(26)
MN
7
Male
26
Maratonsport OÜ
EST
4:59 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
39
231
Maribel Hanimägi
Maribel Hanimägi #231
Female U18
00:25:03
00:25:03
2
(13)
U18
2
Female
13
EST
5:00 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
40
337
Anna Rasa
Anna Rasa #337
Female MN
00:25:19
00:25:19
6
(14)
MN
6
Female
14
LVA
5:03 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
41
372
Lizetta Šemeljova
Lizetta Šemeljova #372
Female U18
00:25:28
00:25:28
3
(15)
U18
3
Female
15
EST
5:05 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
42
224
Viktor Eglit
Viktor Eglit #224
Male MN50
00:25:29
00:25:29
3
(27)
MN50
3
Male
27
Valga Lasteaed Buratino
EST
5:05 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
43
259
Kätrin Kotkas
Kätrin Kotkas #259
Female U18
00:25:35
00:25:35
4
(16)
U18
4
Female
16
Maret-Sport
EST
5:07 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
44
391
Normunds Tumulis
Normunds Tumulis #391
Male MN60
00:25:43
00:25:43
2
(28)
MN60
2
Male
28
Noskrien Cesis
LVA
5:08 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
45
314
Karl-Andres Pahva
Karl-Andres Pahva #314
Male U14
00:26:00
00:26:00
6
(29)
U14
6
Male
29
EST
5:12 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
46
429
Carlos Pikk
Carlos Pikk #429
Male MN
00:26:01
00:26:01
8
(30)
MN
8
Male
30
EST
5:12 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
47
206
Birgit Alliksaar
Birgit Alliksaar #206
Female U16
00:26:06
00:26:06
2
(17)
U16
2
Female
17
EST
5:13 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
48
232
Helen Helmet
Helen Helmet #232
Female MN
00:26:11
00:26:11
7
(18)
MN
7
Female
18
EST
5:14 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
49
268
Aleksandr Kukuškin
Aleksandr Kukuškin #268
Male U18
00:26:35
00:26:35
2
(31)
U18
2
Male
31
Valga Priimetsa Kool
EST
5:19 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
50
222
Vita Dreijere-Smane
Vita Dreijere-Smane #222
Female MN
00:26:58
00:26:58
8
(19)
MN
8
Female
19
LVA
5:23 min/km
Add To Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (250 items)
© 2023