Anete Kociņa ar personīgo rekordu izrauj sudrabu Eiropas U23 čempionātā

LVS, 16/07/2017 21:30

Polijas pilsētā Bidgoščā noslēdzies U23 Eiropas čempionāts vieglatlētikā. Sacensību pēdējā dienā šķēpmetēja Anete Kociņa pēdējā mēģinājumā sasniedza personīgo rekordu (64.47m) un izrāva sudraba medaļu, piekāpjoties tikai olimpiskajai čempionei.

Anete Kociņa šovakar cīnījās šķēpmešanas finālā.. Nopietnas konkurentes bija divas - Rio olimpiskā čempione Sāra Kolaka (Horvātija) un pasaules sezonas līderes godā pabijusī Eda Tugsuza (Turcija). Šīs trīs šķēpmetējas pirms starta kotējās kā galvenās pretendentes uz pjedestālu.

Pēc pirmā mēģinājuma vadībā izvirzījās galvenā favorīte Kolaka (63.12m), bet Anete ieņēma trešo pozīciju (59.16). Otrajā mēģinājumā līdere uzlaboja savu rezultātu (65.12), savukārt latviete saglabāja trešo vietu. Trešajā mēģinājumā Kociņa uzrādīja 62.38 un pakāpās uz otro vietu, par vienu centimetru apdzenot minēto Tugsuzu. Piektajā piegājienā latvieti apsteidza poliete Marcelina Viteka (63.03). Pedējā mēģinājumā Anete Kociņa sasniedza 64.47m un izrāva sudraba medaļu. Mūsu jaunā censone par 1.10m uzlaboja personisko rekordu un kļuva par Latvijas sieviešu šķēpmešanas sezonas līderi, apsteidzot valsts rekordisti Madaru Palameiku.

Alberts Blajs 3000m kavēkļu skrējiena finālā ar rezultātu 8:58.62 izcīnīja 9. vietu.

Savukārt Ruslans Smolonskis 20km soļošanas distanci iesāka mierīgā tempā un pēc pusdistances ierindojās soļojuma beigās. Tuvojoties finišam Smolonskis kāpināja tempu un spēja sasniegt jaunu personisko rekordu (1:27:25) un iegūt 16.vietu starp 28 dalībniekiem, no kuriem četri nefinišēja. Uzvaru izcīnīja spānis Djēgo Garsija (1:22:29).

Informācija: sportacentrs.com